Kolorowanki wodne

Kolorowanki wodne - co to jest?
Kolorowanki wodne (malowanki wodne) to książeczki dla dzieci, służące do zabawy i edukacji. Obrazki w kolorowankach wodnych, w wyniku zwilżenia pędzelkiem z wodą, zmieniają kolory na kolory docelowe. Kolorowanki wodne to doskonała zabawa edukacyjna, rozwijająca wyobraźnię i estetykę dziecka. Wodne kolorowanki są także uwielbiane przez dzieci, które na co dzień nie przepadają za rysunkiem czy zabawą z farbami. Kolorowanie wodą jest o wiele łatwiejsze niż standardowe malowanie farbami. Pędzelek, który jest nasączany wodą, nie potrzebuje aż tak silnego docisku, dzięki czemu ręce dzieci nie męczą się. Efekt końcowy kolorowania wodą jest natychmiastowy i wygląda bardzo ładnie, co dodatkowo wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości. Kolorowanki mogą być używane przez bardzo małe dzieci. Zabawa z kolorowankami sprawdzi się świetnie w domu czy podróży. Do kolorowanek dostępnych na rynku dołączone są przeważnie pisaki wodne flamastry czy pędzle.

Drukowanie kolorowanek wodnych dla dzieci to jedna z naszych specjalizacji. Kolorowanki wodne to edukacyjne książeczki dla dzieci, określane również jako malowanki wodne. Ich druk wykonywany jest w technologii Waterless. Drukarnia Torro zrzeszona jest w WaterLess Printing Association - stowarzyszeniu zrzeszającym producentów dbających o ochronie i stan środowiska naturalnego, mamy prawo umieszczania jego logo na produktach wykonywanych tą technologią.

Cały cykl produkcyjny drukowania kolorowanek wodnych gwarantuje otrzymanie produktu końcowego bezpiecznego  dla dzieci, zaczynając od certyfikowanych farb, a na bezpiecznych zszywkach przy oprawie książeczek kończąc.

WYSTARCZY WODA I PĘDZELEK

Wykonujemy dwa rodzaje nadruku:

 

a) Obraz malowanek wodnych złożony jest z jednakowych czarnych elementów, po zwilżeniu wodą ku zaskoczeniu dzieci ukazują się kolorowe elementy.

 

b) Obraz kolorwanek wodnych złożony jest z kolorowych elementów,  po zwilżeniu wodą uzyskujemy kolory wynikowe z mieszania barw co pozwala  dzieciom zaobserwować jaki kolor powstanie w trakcie mieszania barw np.: niebieskiej z żółtą - tu powstanie zielony.

Rodzaje rastra

1. Autorski

 

2. Standard

 

3. Włoski

4. Mieszany

 

 

Specyfikacja Techniczna

 

1. Grafiki muszą być uproszczone, tak aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca.

2. Kolor zzarny może występować tylko w postaciach 100% K,
nie może być pod nim koloru (wyłączony nadruk).

3. Kolory C, M, Y muszą mieścić się w przedziale 5% -37% dla koloru.

4. Nie zaleca się wyboru cieni w granicach strony.

5. Obrysy grafik, postaci, itp. zaleca się przygotowanie
z dość grubym konturem.

6. Sposób zapisywania plików do druku zgodnego z części
Specyfikacji Technicznej drukarni.