Druk offsetowy UV - HUV

Druk offsetowy UV - HUV

30 kwiecień 2021

Druk offsetowy UV - poznaj korzyści

 

Druk offsetowy UV to według większości użytkowników najskuteczniejsza i najbardziej doceniana metoda drukarska dostępna na rynku. Ta technologia to połączenie wysokiej jakości wydruku, wyrazistych kolorów i możliwości drukowania na przeróżnych materiałach. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

 

Chcesz zrozumieć jak działa druk offsetowy UV? Zastanawiasz się jakie realne korzyści może Ci dać i czy w Twoim przypadku właśnie to będzie najlepszy wybór? Na początek rozłóżmy pojęcie druku offsetowego UV na czynniki pierwsze. Czym jest druk offsetowy, a czym druk UV?

 

Profesjonalna obsługa, fachowe doradztwo i terminowa realizacja prac, a także wysoka jakość produktów to nasze domeny. Tak mówią o nas klienci (zobacz nasze referencje)!

 

Druk offsetowy - jak do działa?

 

Druk offsetowy jest techniką druku płaskiego. Proces polega na przeniesieniu obrazu z płaskiej formy drukowej (potocznie nazywanej “płytą”) na podłoże drukowe - może to być papier z rolki albo arkusz papieru z cylindra pośredniego. Obraz z płyty przenoszony jest na cylinder i stamtąd trafia na papier. Właśnie taki mechanizm powoduje, że wydruki są wysokiej jakości, a przy dużym nakładzie ilościowym również bezkonkurencyjne cenowo.

 

Uwaga! Warto wiedzieć, że to rozwiązanie jest najlepsze dla tych klientów, którzy składają zamówienia w dużych nakładach. Przy małym nakładzie bardziej opłaca się druk cyfrowy, który oferuje wydruki delikatnie mniej jakościowe, ale za to wykonanie jest szybsze.

 

Jak duży musi być nakład, aby opłacało się wykorzystać druk offsetowy? Do każdego zlecenia warto wykonać indywidualną wycenę, aby upewnić się co będzie najkorzystniejsze.

 

Niektóre firmy poligraficzne stosują drugą często spotykaną metodę poligraficzną - druk cyfrowy. Co prawda postęp technologiczny sprawił, że dostarcza ona wysokiej jakości efektów, jednak podstawowa różnica tkwi w cenie. Przy małym nakładzie faktycznie bardziej opłaca się druk cyfrowy, ale przy większym nakładzie zdecydowanie taniej wychodzi druk offsetowy.

 

Druk UV - wyrazistość, jakość i trwałość

 

Druk UV jest jedną z najnowocześniejszych technologii drukarskich. Jest kojarzony z nadzwyczaj wysoką, “fotograficzną” jakością i pozwala na drukowanie praktycznie na każdym materiale. To dzięki falom UV materiał staje się tak wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz blaknięcie kolorów. Przykładowo, druk UV będzie dobrym wyborem, jeśli planujesz wystawiać druki na zewnątrz, gdzie świeci słońce i pada deszcz. Kolory się zachowają. Oczywiście sam materiał musi być odporny (to nie może być tektura lub inny tego typu “wrażliwy” materiał).

 

 

Niektóre drukarnie UV wykorzystują ciekłe tusze polimerowe, które są rozprowadzone na powierzchni przeznaczonej do zadrukowania i utrwalane światłem UV. Ten mechanizm działania jest podobny do zwykłej drukarki atramentowej.

 

Połączenie offset i UV - najlepszy efekt

 

Drukarnia UV Torro wykorzystuje technologię offsetową połączoną z UV. Znaczy to, że atrament zastępują specjalne farby przenoszone z jednej płaskiej powierzchni na drugą (tak jak to opisaliśmy we fragmencie “druk offsetowy - jak to działa”). Następnie specjalne lampy LED emitujące światło UV utrwalają tusz, tworząc odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz blaknięcie kolorów warstwę polimerową. Właśnie dzięki promieniom UV drukowanie jest możliwe niemal na każdym materiale.

 

Jakie korzyści oferuje druk offsetowy UV?


 

  • Perfekcyjnie odzwierciedla szczegóły wzorów i kolory,
  • Można drukować na różnych powierzchniach (druk uv na papierze, druk uv na kartonie, druk uv na folii, druk uv pcv, druk uv na szkle, druk uv na drewnie itd),
  • W trakcie drukowania nie wydzielają się szkodliwe substancje, które mogłyby zagrażać zdrowiu,
  • Jest odporny na warunki atmosferyczne, takie jak słońce, woda czy wiatr (dzięki temu można takie wydruki wykorzystywać na zewnątrz),
  • Sprawdza się w druku wielkoformatowym (banery, plansze) i na małych powierzchniach (broszury, ulotki),
  • Daje możliwość drukowania na przedmiotach o nieregularnych kształtach,
  • Daje możliwość drukowania białym atramentem.

 

Jeżeli działasz w branży reklamowej, druk offsetowy UV będzie dla Ciebie idealny! Drukarnia UV Torro może przyjąć zarówno zlecenia na wydruki wielkoformatowe, jak i te mniejsze.  Nasi klienci drukują materiały na targi branżowe, aranżacje, wystawy, katalogi i wiele innych.

 

Bezwodny druk offsetowy UV

 

W Torro utrzymujemy najwyższą jakość dzięki temu, że stosujemy bezwodny druk offsetowy UV. Nasza produkcja oparta jest na ekologicznej technologii Waterless. Dzięki temu poza najwyższymi standardami jakości, jesteśmy też przyjaźni środowisku (eko druk Warszawa), co w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie.

 

W praktyce, drukowanie offsetowe bezwodne daje pożądane efekty, które zadowalają najbardziej wymagających klientów. Napisz lub zadzwoń i dowiedz się więcej.